Z Letiska Bratislava v zime rekordných 31 pravidelných liniek

Marrákeš v Maroku, Ľvov na Ukrajine aj Kyjev-Boryspiľ. To sú tri nové priame letecké linky, ktoré pribúdajú počas zimného letového poriadku z Letiska M. R. Štefánika. Zimný letový poriadok pre roky 2018/2019 začne platiť od nedele 28. októbra. Spolu ponúkne až 31 pravidelných leteckých liniek z Bratislavy – najvyšší počet leteckých liniek v celej histórii letiska počas zimy!

„V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď mohli cestujúci využiť 26 pravidelných liniek, ponúka tohtoročný zimný letový poriadok až o päť pravidelných leteckých liniek viac,“ povedal Jozef Pojedinec, predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Smerovať budú do 20 krajín.

„Okrem úplne nových liniek do Marrákeša, Ľvova a Kyjeva-Boryspiľu sú novinkami počas zimy aj pravidelné lety dopravcu Ryanair na Maltu, na Pafos na Cypre a do Solúna v Grécku. Tie pribudli len tento rok v marci, no v prevádzke budú aj počas zimnej sezóny,“ potvrdil Jozef Pojedinec. „Po prvý raz bude počas zimného letového poriadku v prevádzke aj priama linka do Paríža-Beauvais, ktorú doposiaľ Ryanair prevádzkoval len počas letného obdobia,“ dodal Pojedinec. Linky do Maroka a Kyjeva otvára Ryanair, do Ľvova dopravca Wizz Air.

Pravidelné letecké linky bude z bratislavského letiska a späť zabezpečovať 6 leteckých spoločností – Ryanair (21 liniek), Wizz Air (5 liniek – Sofia, Skopje, Londýn-Luton, Kyjev-Žuljany, Ľvov), České aerolínie (Praha, Košice), Air Cairo (Hurghada), Pobeda (Moskva) a flydubai (Dubaj). Dopravca Georgian Airways bude linku do gruzínskeho Tbilisi prevádzkovať do 6. novembra, opäť bude v ponuke na jar roku 2019.

Zároveň sa do zimnej ponuky letov Ryanairu vracia aj sezónna linka do Eilatu-Ovda v Izraeli (Ryanair). Frekvencia letov do Moskvy stúpne na 4 x týždenne, rovnako na 4 lety týždenne vzrastie počet letov Wizz Airu do Kyjeva-Žuljany a spiatočne. Wizz Air už nebude prevádzkovať lety do Varšavy a Ryanair lety do Eindhovenu. Exotickou zaujímavosťou sú počas zimy charterové lety na Zanzibar, do Kene a Ománu.

Zároveň od zimného letového poriadku čakajú na cestujúcich dvoma najväčšími nízkonákladovými spoločnosťami – Ryanair a Wizz Air – aj zmeny v podmienkach prepravy príručnej batožiny. Obe spoločnosti bezplatne prepravia len menšiu príručnú tašku (kabelku, pánsku tašku, batoh), väčší kufor na kolieskach či väčšiu tašku si bude môcť na palubu zobrať len ten cestujúci, ktorý si zakúpi službu prioritný nástup.

Letový poriadok sa v letectve mení 2 x ročne, so zmenou času. Zimný letový poriadok bude platiť od 28. októbra 2018 do ďalšej zmeny času, teda do 30. marca 2019.

Kompletný zimný letový poriadok s podrobnými dňami a časmi letov možno nájsť na webe letiska v časti Lety – Letový poriadok ZIMA:

https://www.bts.aero/lety/letovy-poriadok-zima-2018-19/odlety/

Prehľad pravidelných destinácií počas zimného letového poriadku z/do Letiska M. R. Štefánika

(28. 10. 2018 – 30. 3. 2019)

Letecký dopravca Destinácia Krajina Frekvencia
Air Cairo Hurghada Egypt 1 x týždenne
České aerolínie Praha Česko 8 x týždenne
České aerolínie Košice Slovensko 8 x týždenne
flydubai Dubaj Spojené arabské emiráty 3 x týždenne
Pobeda Moskva-Vnukovo Rusko 4 x týždenne
Wizz Air Skopje Macedónsko 3 x, resp. 4 x týždenne
Wizz Air Kyjev-Žuljany Ukrajina 4 x týždenne
Wizz Air Ľvov Ukrajina 3 x týždenne
Wizz Air Sofia Bulharsko 3 x týždenne
Wizz Air Londýn-Luton Veľká Británia 5 x týždenne
Ryanair Atény Grécko 2 x týždenne
Ryanair Barcelona-Gerona Španielsko 2 x týždenne
Ryanair Bologna Taliansko 2 x týždenne
Ryanair Birmingham Veľká Británia 3 x týždenne
Ryanair Brusel-Charleroi Belgicko 3 x týždenne
Ryanair Dublin Írsko 7 x týždenne
Ryanair Edinburgh Veľká Británia 2 x týždenne
Ryanair Eilat-Ovda Izrael 2 x týždenne
Ryanair Kyjev-Boryspiľ Ukrajina 3 x týždenne
Ryanair Leeds-Bradford Veľká Británia 2 x týždenne
Ryanair Londýn-Stansted Veľká Británia 12 x týždenne
Ryanair Madrid Španielsko 2 x týždenne
Ryanair Malta Malta 2 x týždenne
Ryanair Manchester Veľká Británia 3 x týždenne
Ryanair Marrákeš Maroko 2 x týždenne
Ryanair Miláno-Bergamo Taliansko 4 x týždenne
Ryanair Niš Srbsko 2 x týždenne
Ryanair Pafos Cyprus 2 x týždenne
Ryanair Paríž-Beauvais Francúzsko 2 x týždenne
Ryanair Rím-Ciampino Taliansko 3 x týždenne
Ryanair Thessaloniki/Solún Grécko 2 x týždenne