Letisku Bratislava pribudnú v lete 2016 tri nové linky do Manchesteru, Bruselu a Berlína

Úradníci aj návštevníci Slovenska budú mať počas predsedníctva SR v Rade EÚ nové pravidelné denné letecké spojenie Bratislavy s Bruselom (hlavné letisko Zaventem). Od 1. apríla 2016 ho zabezpečí denne letecká spoločnosť Ryanair (6x týždenne okrem soboty). Od letného letového poriadku, ktorý vstúpi do platnosti so zmenou času dňa 27. 3. 2016, pribudnú z bratislavského letiska navyše aj nové linky Ryanairu do Manchesteru (3x týždenne) a do Berlína (1 x denne, 7x týždenne).

„Letecká spoločnosť Ryanair, ako náš dlhodobý, férový a stabilný partner, nám vyšla maximálne v ústrety a veľmi rýchlo zareagovala na našu požiadavku presunu letov zo vzdialenejšieho bruselského letiska Charleroi, kam lietala doteraz, na hlavné letisko Brusel-Zaventem od apríla 2016. V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie od júla 2016 výrazne vzrastie dopyt po priamom a pravidelnom dennom leteckom spojení Bratislavy a Bruselu. Nová linka na letisko Zaventem tak znamená okrem iného aj významnú úsporu pri cestách úradníkov štátnej správy SR do Bruselu. Tí už nebudú nútení využívať viedenské letisko,“ vysvetlil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Okrem Bruselu pribudne od apríla 2016 aj nová priama letecká linka z Bratislavy do Manchesteru (Veľká Británia) a späť, ktorú bude Ryanair prevádzkovať 3 x týždenne. V porovnaní s tohtoročným letným letovým poriadkom je počas budúceho leta novinkou aj denné letecké spojenie z Bratislavy do Berlína a späť (7x týždenne), ktoré začne Ryanair zabezpečovať už počas zimného letového poriadku od 27. októbra 2015.

Letný letový poriadok Ryanairu na rok 2016 z Bratislavy prinesie:

 • 1 bázované lietadlo
 • 3 nové linky: Berlín (1 x denne), Brusel Zaventem (1 x denne) a Manchester (3 x týždenne)
 • 18 liniek spolu
 • 78 týždenných letov
 • 1,2 milióna prepravených pasažierov ročne
 • 900* “postranne súvisiacich” pracovných miest

Letný letový poriadok Ryanairu 2016 z/do Bratislavy

Alghero 2 x týždenne Londýn Stansted 2 x denne (14 x týždenne)
Atény 3 x týždenne Madrid 3 x týždenne
Berlín         NOVÉ 1 x denne (7x týždenne) Malaga 2 x týždenne
Birmingham 3 x týždenne Manchester NOVÉ 3 x týždenne
Brusel     NOVÉ 1 x denne (6 x týždenne) Miláno Bergamo 4 x týždenne
Dublin 1 x denne (7x týždenne) Palma de Mallorka 2 x týždenne
Edinburgh 3 x týždenne Paríž 3 x týždenne
Barcelona Girona 3 x týždenne Rím 3 x týždenne
Londýn Luton 4 x týždenne Trapani 2 x týždenne

 

Slovenskí zákazníci si môžu vybrať počas budúcoročného leta z Bratislavy 18 liniek s nízkymi cenami a môžu sa tešiť aj na viacero vylepšení pre cestujúcich, keďže Ryanair pokračuje už druhý rok v programe “Always Getting Better – Vždy sa zlepšujeme”. Program zahŕňa novú webovú stránku, novú mobilnú aplikáciu, nový interiér na palube lietadla, nové uniformy pre posádky a vylepšené palubné menu.

Neil Sorahan, finančný riaditeľ Ryanairu, povedal v Bratislave:

„Ryanair s potešením zverejňuje letný letový poriadok pre rok 2016 z Bratislavy, vrátane 3 nových liniek do  Berlína, Bruselu a Manchesteru. Našich 18 pravidelných liniek z Bratislavy prinesie 1,2 milióna prepravených pasažierov ročne a podporí 900 “postranne súvisiacich” pracovných miest na letiskách v Európe, vrátane Letiska Bratislava, keďže Ryanair pokračuje v podpore prepravených pasažierov, turizmu aj pracovných miest na Slovensku.”

Mick Hickey, prevádzkový riaditeľ Ryanairu v Bratislave oznámil:

„Pri príležitosti zverejnenia letného letového poriadku 2016 v Bratislave uvádzame do predaja 100 000 leteniek v rámci celej európskej siete za ceny už od 19,99 €, ktoré si možno rezervovať do pondelkovej polnoci (5. októbra). Keďže sa tieto úžasne nízke ceny rýchlo rozchytajú, zákazníci by mali čo najskôr navštíviť www.ryanair.com, aby ich nepremeškali.”

*Prieskum ACI potvrdil, že na medzinárodných letiskách sa vytvorí do 750 “postranne súvisiacich” pracovných miest na 1 milión prepravených pasažierov

Zdroj: Letisko Bratislava

Foto: Ryanair

One thought on “Letisku Bratislava pribudnú v lete 2016 tri nové linky do Manchesteru, Bruselu a Berlína

 • 30. septembra 2015 at 23:07
  Permalink

  Liverpool zruseny a Paphos alebo Gran Canaria v nedohladne.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *