Ministerstvo dopravy hľadá najlepšie inovácie v cestovnom ruchu

logo MDVaRR SR
logo MDVaRR SR

Podnikatelia, ktorí vedia, ako zatraktívniť a zviditeľniť seba a Slovensko pre turistov, sa môžu prihlásiť do súťaže o najlepšiu inováciu v cestovnom ruchu na Slovensku. Fungujúci a v praxi overený projekt môžu prihlásiť do druhého ročníka súťaže podnikatelia, ktorí pôsobia v tejto oblasti. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Ministerstvo dopravy verí, že súťaž prispeje k zvýšeniu kvality služieb v cestovnom ruchu.

„Vyhlásením tejto súťaže chceme zviditeľniť pozitívne zmeny rozvoja cestovného ruchu, ktoré vedú hlavne k zvýšeniu záujmu o slovenské destinácie. Chceme, aby na trhu boli také produkty, ktoré najviac uspokoja potreby klientov na Slovensku a urobia cestovný ruch atraktívnejším, zaujímavejším a konkurencieschopnejším,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Podľa Palka sa práve v cestovnom ruchu vždy dá niečo nové vymyslieť, lebo inovačné aktivity v cestovnom ruchu sú takmer bez limitov.

Porota bude hodnotiť prínos pre rozvoj cestovného ruchu, jeho atraktivitu, komplexnosť ponuky, konkurencieschopnosť, návštevnosť, použitie vhodných marketingových postupov a schopnosť spolupráce. Hodnotiaca komisia vyberie a ocení tri najúspešnejšie súťažiace subjekty.

Do uzávierky súťaže ostáva ešte pol roka. Bližšie informácie, ako aj štatút súťaže sú uverejnené na webovej stránke ministerstvawww.mindop.sk v záložke Cestovný ruch. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien víťazom sa uskutoční v rámci medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave.

Minuloročnými víťazmi sa stali podnikatelia z rôznych oblastí. Cenu ministra získal Hotel Ondava za projekt cezhraničného charakteru s prezentáciou historických udalostí na Dukle roku 1944 v modernej podobe. Ďalším víťazom bolo Skicentrum Košútka, ktoré organizuje napríklad Medzinárodný festival „Gazdovanie na hriňovských lazoch“ a snaží sa o celoročné využitie lyžiarskeho strediska. Odmenená bola aj Regionálna agentúra pre cestovný ruch Banská Bystrica za projekt systemizácie hodnôt v cestovnom ruchu s jeho následným označením na regionálnej, národnej i svetovej úrovni. Projekt má byť patentovo chránený a je využiteľný pre celú Európu. Sekcia cestovného ruchu na ministerstve udelila vlani cenu aj spoločnosti Shell za projekt identifikácie najkrajších slovenských mototuristických ciest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *